گروه نوازی

هنرجویانی که از کلاس های آموزشی استفاده می کنند یا بعضا نوازنده هستند ابتدا تستی از آنان گرفته می شود تا گروه نوازندگی آن ها مشخص شود. هنرجویان با شرکت در دوره های گروه نوازی آموزشگاه شباهنگ می آموزند چگونه در کنار یکدیگر در یک گروه واحد ساز بنوازند.دوره های گروه نوازی هنرجویان را به طور جدی و حرفه ای برای اجراهای صحنه ای و کنسرت ها آماده می کند.
باید بدانیم که دوره های آموزشی گروه نوازی و دوره های آموزشی تکنوازی با هم متفاوت هستند و از نظر آموزشی در دو گروه مجزا جای می گیرند.
هنرجویان با شرکت در دوره های گروه نوازی می آموزند که در مقابل دیگران که به عنوان تماشاکننده نظاره گر آن ها هستند چگونه با هماهنگی کامل ساز بنوازند و اجرایی تمیز و بدون خطا ارائه دهند.
مهم تر از تمامی موارد ذکر شده برای ویژگی شرکت در دوره های گروه نوازی,افزایش چشمگیر مهارت های نوازندگی هنرجویان است.از هنرجویانی که دوره گروه نوازی را پشت سر می گذارند برای برگزاری کنسرت و اجرا های صحنه ای دعوت به عمل می آید.
دوره های گروه نوازی شامل انواع گروه نوازی پاپ,کلاسیک,سنتی,کوبه ای,زهی و ارف کودکان می باشد.


آموزشگاه موسیقی شباهنگ با ابداع روش های خلاقانه به حفظ واشاعه موسیقی و فراگیری آن اقدام کرده است و از شروع فعالیت خود سعی کرده تا نگرشی فراتر از فعالیت های مرسوم سایر آموزشگاه موسیقی ایران به مبحث آموزش موسیقی داشته باشد.

آموزش گروه نوازی یکی از پرطرفدارترین دوره‌های آموزشی آموزشگاه موسیقی شباهنگ است. از جمله دوره‌های ساز آموزشگاه شباهنگ، می‌توانیم به آموزش پیانو، آموزش کمانچه، آموزش ویولا و ... اشاره کنیم.